Якщо ви вирішили, що вам потрібен накопичувальний водонагрівач, треба розрахувати необхідні обсяги гарячої води. У питанні, як вибрати бойлер для квартири, спирайтеся на такі чинники:
- кількість дорослих і дітей, що мешкають у квартирі;
- кількість водозабірних точок: мийка, умивальник, душ, ванна;
- тип водозабірних точок (для ванни потрібно більше води, ніж для душа);
- середній час прийому душу (в ньому можна перебувати і 5, і 25 хвилин);
- бажана температура води (чим більш гарячу ви полюбляєте, тим більший бак);
- припустимий для вас час очікування води (великий бак довше гріється)
- Маленькі бойлери використовуються тільки для умивальників або миття посуду, адже 10-15 літрів не вистачить для душа, тим більше ванної. Зате встановити такий водонагрівач можна навіть в кухонні шафки або під мийку.
- 30-ти літрові прилади підійдуть тим, хто живе один для прийняття душу і миття посуду. Правда, варто врахувати, що жінки приділяють водним процедурам більше часу, і для них такого обсягу може виявитися недостатнім.
- Бойлери 50- 100 літрів є найбільш популярними моделями для квартир. Їх вистачить для сім'ї з однією дитиною - на ванну, душ і кілька раковин. Вони все ще компактні, і займають мало місця.
- Водонагрівачі на 150 літрів також часто купуються для квартир в багатоповерхівках, з тим нюансом, що підійдуть людям, які регулярно приймають ванну або великим сім'ям з 5-6 чоловік.
- Бойлери, обсягом понад 200 літрів зазвичай вибирають для приватних будинків.
Найважливіше питання з точки зору надійності: з чого зроблений бак накопичувального водонагрівача. Вони діляться на 2 види:
- Зі звичайної сталі з покриттям емалі. Для захисту стандартної сталі від корозії на бак наносять особливу емаль: її склад у всіх виробників свій – наприклад, із додаванням цирконію. Хоча ризик появи іржі все одно є. Адже від різких перепадів температури води в баку емаль може потріскатися (в силу різних коефіцієнтів розширення у сталі і покриття). Звичайно, у бойлера може бути магнієвий анод, що «забирає» корозію на себе. Однак він не вічний (часом витримує лише пару років), а його заміна недешева.
- Із нержавіючої сталі. Нержавійка є нержавійка – і руйнування їй у воді не страшне. Хоча тут не все так однозначно. Адже при виробництві бака використовують зварювання, і в місці такого контакту може бути порушення структури металу, що викличе появу корозії. Тому важливо, щоб виробник застосовував високотехнологічний метод створення бака. А мінус даного рішення, зрозуміло, ціна. Якщо ви вирішили вибрати бойлер для квартири із подібним баком, будьте готові чимало доплатити у порівнянні з емальованим.
Існують два види нагрівальних елементів: «мокрий» і «сухий». Перший являє собою звичайний трубчастий кип'ятильник всередині бака. Його мінус в безпосередньому контакті з водою, через що з часом на ТЕНі утворюється накип, а сам модуль гріє гірше, а енергії витрачає більше. Також через це нагрівальний елемент утворює електрохімічну реакцію зі стінками бака. Для останнього це загрожує руйнуванням.. Єдине достоїнство полягає в низькій вартості.Сухий" ТЕН не має контакту з рідиною. Він встановлений у герметичній колбі або закритий спеціальним кожухом. Весь цей механізм нагрівання кріпиться на стінці або дні всередині бойлера. В результаті апарати з таким обладнанням не бояться твердої води з домішками. Продуктивність при цьому не постраждає після тривалого використання.Який краще ТЕН в бойлері (“сухий” або “мокрий”) - обирати Вам, проте перший більш сучасний та технологічний. Але тип нагрівального елемента відбивається в ціні, за "сухий" нагрівач доведеться заплатити відчутну суму.